Kedves Olvasóim! Az utóbbi időben nagyon sok blogbejegyzésem született. Hogy ezeket miért nem láttátok? Mert sajnos csak a fejemben születtek meg, a valóságban a költözködés miatt nem sikerült megírnom ezeket.
Ami a legtöbbet motoszkált a fejemben, hogy az elmúlt négy hétben változott valami. Én változtam és a szemléletem. Hetenként tekintve ezt tapasztaltam:
1. hét:
Az első IKT-s óra hatására létrehoztam a blogomat és megírtam az első bejegyzésem. Még ezen a héten nagyon sok blogba olvastam bele, és egyre többet voltam gépközelben, és mint a szivacs szívtam magamba a sok információt.
2. hét:
Erre a hétre már annyi blog került be a könyvjelzőim közé, hogy valami új megoldás után kellett nézek. A megoldás: Feedly:). Nagyon szeretem, nagyon jó, hogy csak bejelentkezek és már látom is, hogy ki mit alkotott, nem kell egyesével felkeresni a blogokat. Végeredményben még több időt töltöttem az interneten olvasgatva, mint előző héten.
3. hét:
A Feedly-vel figyelt blog-jaim száma 26-ra növekedett. Annak ellenére, hogy nagyon sokat tájékozódom, egyre tájékozatlanabbnak érzem magam, de megnyugtató, hogy mégis informált vagyok.
A hétvégén édesanyám gépére is feltelepítettem a Feedly-t és megmutattam, hogy tud blogokat keresni és olvasni, hogy érezze, vannak még pedagógusok, akik hasonlóan gondolkodnak, mint ő:).
Rájöttem, hogy a facebookot is lehet máshogy használni, mint eddig tettem, és ezt is híresztelem a csoporttársaimnak is, hogy igenis érdemes regisztrálni.
4. hét:
Minden erőmet és energiámat leköti a költözködés és elvonási tüneteim vannak, hogy nem tudok annyit gép előtt lenni, mint előzző hetekben. Ráadásul jövő héten kiköltözünk, az új lakásban pedig lehet, hogy még 3 hétig nem lesz internetünk. Fogalmunk sincs, hogy fogjuk kibírni. Remélem gyorsan bekötik.
Ezen a héten már egyre több órán tudtam alkalmazni az új ismereteimet. Közös google dokumentumot hoztunk létre csoportmunka eredménye képpen és google prezentációt is készítettem egy másik csoporttal.
A hét további eredménye, hogy sikerült meggyőznöm a csoporttársaimat arról, hogy miért jó, ha blog formájában prezentáljuk a projektünket.
Tehát az utóbbi időben nagyon sok időt töltöttem az interneten, de nagyon sokat fejlődtem és tanultam, és sokkal hasznosabban töltöm el azt az időt, amit netezéssel töltök.
Nagyon klassz, Dóri, örülök, hogy rátaláltál arra a szálra is, ami szakmai fejlődésben és újszerű együttműködésekben is segítségedre van. Az külön nagyon izgalmas, hogy hogyan tudod ezt mások számára is közvetíteni. Fontos pontnak érzem a blogos prezentálás dolgát. Csak így tovább! :)
VálaszTörlésMint már egy korábbi bejegyzésemben írtam, szeretem az azonnali megerősítést! Köszönöm!
VálaszTörlésigen. egyértelmű, hogy némi függőség is kialakulhat :) (ezt én is tudom tanúsítani) de ahogy egyre több mindent megismersz, úgy fogod az összes dolgot tesztelni, hogy a tanításba, munkába, tanulmányokban hogy tudnád hasznát venni.
VálaszTörlésBennem is megfordult, hogy azóta, mióta erre a kurzusra járok, nem sajnálom az időt az internetezésre. Nem érzem bűnnek...
VálaszTörlésEgyetértek Mentával.
És szelektálni is szinte rögtön megtanul a felhasználó :)